اقامت از طریق پناهندگی در انگلستان

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  • نظرات : بدون دیدگاه

اقامت از طریق پناهندگی در انگلستان

طبق مصاحبه هایی که با ۴۰۰۰ مهاجر انجام شده است، ۶ درصد آن ها اعلام کرده اند که انگلستان را برای پناهندگی انتخاب کرده اند، پناهندگی در انگلستان قوانین خاص خود را دارد و به طور معمول اقامت انگلستان از طریق پناهندگی نسبت به سایر روش های اقامت در این کشور بسیار مشکل است و پناهندگی در انگلستان یکی از راه های دشوار و پرخطر جهت تابعیت محسوب می شود، درخواست تبعیت و اقامت انگلستان از طریق پناهندگی به وزارت داخله انگلستان داده می شود، و اداره مرزبانی انگلستان واقع در وزارت داخله وظیفه دارد که با متقاضیان پناهندگی انگلستان مصاحبه کند و بررسی کند که آیا متقاضیان پناهندگی این کشور دارای شرایط لازم برای پناهندگی هستند یا خیر.

بازداشت پناهنده

در ابتدا که شخص یا اشخاص درخواست کننده پناهندگی در انگلستان وارد این کشور می شوند، از آن جاکه در اکثر موارد به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد این کشور شده اند، بازداشت می شوند و به کمپ های مختص افراد پناهنده منتقل می شوند، سپس فرم هایی جهت مصاحبه درباره پناهندگی به شخص پناهنده داده می شود و پس از پر کردن و ارائه دادن وقتی برای مصاحبه داده می شود، با توجه به افزایش پناهندگان به دلیل بحران های خاورمیانه معمولا مراحل مصاحبه و رسیدگی به درخواست پناهجویان مدت زمان بیشتری طول می کشد.

پناهندگی در انگلستان

پناهندگی در انگلستان

متقاضی پناهندگی باید با دقت و بدون تناقض به سوالات پاسخ دهد، متقاضی باید برای ادعاهای خود سندی ارائه دهد و ثابت کند که در صورت بازگشت به کشور خویش جانش در خطر است.

رد یا قبول درخواست پناهندگی در انگلستان

اقامت از طریق پناهندگی در انگلستان بسیار سخت گیرانه و دشوار است، به طور معمول اکثر درخواست ها برای پناهندگی در انگلستان رد می شوند، با وجود این که امکان تجدید نظر در رای اولیه وجود دارد ولی در اکثر موارد رای اولیه تکرار می شود و دولت انگلستان از پناهجویان می خواهد که این کشور را ترک کنند.

دولت انگلستان برای برخی از تبعه ها از جمله افغانی، سوری، عراقی و …متوسل به اجبار برای ترک کشور انگلستان نمی شود ولی از آنجا که هیچگونه مساعدتی در احوال آن ها نخواهد شد ممکن است شرایط بسیار بدی در انتظار آنان باشد.

پناهندگی در انگلستان

پناهندگی در انگلستان

در صورتی که پناهندگی در انگلستان قبول شود، پناهجو مانند بقیه شهروندان انگلستان از حقوق عمومی برخوردار خواهد بود و پس از پنج سال می تواند تابعیت این کشور را بگیرد، ولی به طور کلی اخذ اقامت انگلستان از این طریق پیشنهاد نمی شود.

با عضویت در کانال تلگرام میتوانید از آموزش های کاربردی زبان انگلیسی و از اخبار روز و قوانین جدید کشور انگلستان با اطلاع باشید. شما همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.