شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  • نظرات : بدون دیدگاه

شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان

کشور انگلستان از کشورهای بزرگ اروپا است که با پایتخت محبوب خود لندن از سرآمدان جذب توریست به حساب می‌آید. صدها جاذبه زیبای توریستی سالیانه بسیاری را تشویق به اخذ ویزای توریستی انگلستان می‌کند. برای ورود به این کشور نیاز به ویزای توریستی انگلستان دارید چراکه این کشور جزو اتحادیه اروپا است. در کل ویزای انگلستان به ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کار، اخذ ویزا از طریق بستگان یا ازدواج و شهروندی انگلستان تقسیم می‌شود.

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان چه باید کرد؟

ویزای انگلستان یکی از معتبرترین ویزاها را در کل اروپا است، مراحل درخواست ویزا توریستی انگلستان به این صورت است که شما ابتدا باید به صورت آنلاین فرم تقاضای ویزای کشور انگلستان را در وب سایت سفارت پر کنید و پس از ارسال، ایمیلی مبنی بر قرار ملاقاتی که ساعت و روز در آن مشخص شده است برای شما فرستاده خواهد شد. شما باید در روز تعیین شده حتماً در سفارت جهت انگشت نگاری و ارائه هزینه و مدارک درخواستی حضور داشته باشید، اصل مدارک و یک سری کپی از مدارک شما تا زمان صدور و تحویل ویزا در نزد سفارت انگلیس خواهد ماند؛ مدت زمان بررسی و صدور ویزا تقریباً دو هفته تا یک ماه است.

 اخذ ویزای توریستی انگلستان

اخذ ویزای توریستی انگلستان

شرایط اخذ ویزای کشور انگلستان

یکی از مواردی که شانس شما را در گرفتن ویزای توریستی انگلستان بالا خواهد برد، داشتن یکی از افراد درجه یک خانواده در این کشور است، این فرد با ارسال یک دعوتنامه امکان اخذ اقامت انگلستان جهت بازدید توریستی به صورت موقت را برای شما فراهم می‌کند. متأسفانه به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد شانس افرادی که به صورت خانوادگی درخواست ویزای توریستی می‌کنند کم‌تر از افرادی است که به صورت تکی اقدام می‌کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

باز کردن اکانت کاربری با آدرس ایمیل فعال، انتخاب نوع ویزای درخواستی، تکمیل اطلاعات درخواستی در فرم (برای هر فرد به طور منحصراً باید تکمیل شود)، امضای الکترونیک مسافر منزله تائید اطلاعات، اخذ وقت سفارت، پرداخت هزینه و رجیستری کردن اطلاعات برای بازگشت پاسپورت متقاضی از مراحل درخواست آنلاین ویزای توریستی انگلیس می‌باشد و اما مدارکی که باید به سفارت انگلیس و ایران ارائه شود شامل پاسپورت، شناسنامه و ترجمه آن، اسناد مالکیت منزل یا زمین، نامه‌های بانکی، نامه اشتغال به کار افراد، نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه‌های ایران و پرینت گردش مالی ۶ ماهه فرد متقاضی میباشد.

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس

آیا امکان اقامت انگلستان پس از سفر توریستی وجود دارد؟

ممکن است یکی از اهداف متقاضیان از اخذ ویزای توریستی انگلستان گرفتن اقامت دائم این کشور باشد، در این صورت فرد باید در مدت اقامت خود در انگلستان یک فرصت شغلی معتبر یا زمینه کارآفرینی را در این کشور فراهم کند که پس از بازگشت بتواند از دیگر نوع ویزای انگلستان برای اقامت دائم بهره ببرد و البته راه دیگر برای اقامت انگلستان درخواست پناهندگی است که چندان توصیه نمی‌شود.

با عضویت در کانال تلگرام میتوانید از آموزش های کاربردی زبان انگلیسی و از اخبار روز و قوانین جدید کشور انگلستان با اطلاع باشید. شما همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.