ویزای توریستی انگلیس

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
  • نظرات : بدون دیدگاه

ویزای توریستی(Tourist visitor visa)

برای بازدید از کشور انگلستان نیازی نیست دوست یا خانواده ای در این کشور داشته باشید. ویزای توریستی انگلیس به درخواست کننده این اجازه را میدهد که برای اوقات فراغت یا ملاقات خانواده یا دوستان، شرکت در رویداد های ورزشی یا درمان های پزشکی خصوصی وارد کشور انگلستان بشوند. ویزای توریستی تا ۶ ماه صادر می شود.

در خواست کننده برای گرفتن ویزای انگلیس باید اثبات کند که برای اقامت هزینه های لازم (هزینه سفر و اقامت) را دارد و نیازی به کار کردن در این مدت ندارد و یا حتی به کمک مالی دولت نیازی ندارد و یا می تواند نشان دهد که برای ماندن در کشور انگلستان از خانواده می تواند کمک بگیرد. در ضمن در مدت زمان اقامت در انگلستان با ویزای توریستی اجازه کار هم وجود ندارد. بعد از اتمام مدت زمان ویزای توریستی حتما باید کشور انگلستان ترک شود.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس General visitors:

در صورتی که به عنوان توریست برای ملاقات خانواده و دوستان وارد خاک انگلستان شده اید تحت ویزای توریستی به هیچ عنوان اجازه درس خواندن و کار و فعالیت های ورزشی را نمی توانید داشته باشید. برای ازدواج نمی توانید اقدام نمایید. درمانهای پزشکی نیز نمی توانید دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی انگلیس:

در صورت اشتغال به کار:

یک نامه از کارفرما که نشان دهد برای دوره خاصی کشور را ترک می کنید. نامه باید شامل جزییات استخدام، مدت زمان اشتغال،سمت شغلی و میزان حقوق دریافتی باشد. کارفرما باید ذکر کند که در چه تاریخی به ادامه کار خواهید پرداخت.

در صورت تحصیل:

اگر درس می خوانید نامه ای از دانشگاه یا مؤسسه ای که در ان مشغول به تحصیل هستید تهیه کنید همراه با جزییاتی که نشان دهد در چه دوره ای هستید، شروع و پایان دوره چه زمانی است، تاریخ تعطیلات و تاریخی که قصد دارید از کشور انگلستان بازدید کنید، سند مالکیت یا ازدواج که پایبندی شما را به کشور نشان دهد، برنامه سفر، رزرو بلیط یا هتل و نامه بانکی برای حداقل ۳ تا ۶ماه که نشان دهنده تمکن مالی در مدت زمان اقامت در انگلستان باشد. شما حداکثر ۶ ماه می توانید در کشور انگلستان باشید، در صورتی که ویزا برای مدت کمتری صادر شده باشد می توانید تا ۶ ماه درخواست تمدید ان را بکنید.

در صورتی که بازدید کننده ورزشی هستید (sports visitor)

اگر یک ورزشکار حرفه ای یا آماتور هستید و می خواهید به کشور انگلستان بیایید تا در یک رویداد ورزشی شرکت کنید یا یکی ازاعضای تیم هستید و می خواهید تیم را همراهی کنید باید به عنوان بازدید کننده ورزشی درخواست دهید.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

Entertainer visitor

در صورتی که به حرفه ای میپردازید که به سرگرم کردن مردم می پردازد چه به صورت حرفه ای چه آماتور و می خواهید در یک رویداد شرکت کنید یا یک رقابت هنری- فرهنگی یا موسیقی و یا عضو یک تیم هستید باید برای این ویزا درخواست دهید.

Special visitor

جهت ازدواج یا درمانهای پزشکی اگر می خواهید به کشور انگلستان سفر کنید یا در دوره های کوتاه مطالعاتی می خواهید شرکت کنید باید برای این ویزا اقدام کنید.

در همه موارد به عنوان والد بچه بودن باید ثابت کنید برای یک دوره کوتاه کمتر از ۶ ماه قصد دارید از کشور انگلستان بازدید کنید.

با عضویت در کانال تلگرام میتوانید از آموزش های کاربردی زبان انگلیسی و از اخبار روز انگلستان و قوانین جدید با اطلاع باشید. شما همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.